10 kroků ke změně

Opět stojíme na prahu nového roku, který podle astrologů bude rokem příznivým pro změny našich postojů, naplnění vizí a plánů a realizaci nápadů. Nic se ale nestane samo od sebe, rozhodující jsou činy.

Co tedy dělat, pokud v nějaké oblasti nejste spokojeni nebo se chcete v životě posunout?

 

  1. Prvním krokem je uvědomění. Vůle přiznat si, že něco nedělám dobře, že mám někde rezervy… Často takovou věc vidí všichni kolem nás, ale je těžké si ji přiznat.

 

  1. Chuť ke změně. Abychom něco změnili, je třeba najít vnitřní motivaci a odhodlání. Položte si otázku, co vám změna přinese a prožijte ten skvělý pocit, jaké to bude až se vaše sny stanou skutečností.

 

  1. Cokoliv zasejme do svého podvědomí a zaléváme pozitivními emocemi, se jednoho dne stane skutečností. Prožijte radost z naplnění jako kdyby se vše již stalo! Zapojte všechny smysly: vybavte si chutě a vůně, nechte se zaplavit slastným pocitem uspokojení.

 

  1. Změna vás musí bavit. Vyvolává ve vás nadšení a těšíte se, až ji začnete naplňovat? Najděte si takový způsob, který vám bude přinášet radost, do kterého se tak budete chtít pustit, že nebudete moci dospat.

 

  1. Vytvořte si plán a zapište si ho. Nemusí to být nic složitého, začněte maličkostmi. Lepší malý krok než dlouhé podrobné plánování. Zařaďte do svého života rituály či meditaci, která vám ke změně pomůže. Důležitá je pravidelnost a opakování!

 

  1. Překonejte své strachy! Každý člověk se podvědomě brání změně. Pohodlnější je zůstat u toho, co známe – ač to není ideální a nepřináší nám to radost. Vystoupit z komfortní zóny chce odvahu, ale stojí to za to!

 

  1. Stanovte první krok a udělejte ho hned. Je dokázáno, že jakýkoliv nápad či plán je třeba začít realizovat co nejdříve, jinak vaše nadšení vyprchá. Začněte ranním cvičením, napište si afirmaci do diáře nebo nalepte na lednici…

 

  1. Nesnažte změnu uspěchat, dopřejte si čas. Pokud před vámi stojí velký úkol, rozdělte si ho na jednotlivé malé krůčky a začněte ho realizovat postupně. Netlačte na sebe.

 

  1. Držte se celkového plánu a občas se zeptejte sami sebe: Jdu správnou cestou? Blížím se vysněné budoucnosti? Posiluje mne tato volba? Vše si zaznamenávejte. Až přijdou těžší chvíle, hned uvidíte, co už jste dokázali.

 

  1. Odpočívejte. Čerpejte energii z přírody, buďte občas sami. A pozorujte, co to s vámi udělá. Poslouchejte své srdce! To vám nejlépe napoví, zda jdete správným směrem.

 

Můžete přečíst stovky knih a e-booků o osobním rozvoji, ale dokud nevykročíte ze zóny komfortu a nezačnete načerpaná moudra uplatňovat ve svém životě, nic se nestane. Rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi spočívá v tom, že úspěšní jsou navzdory strachu schopni to, co jim nevyhovuje, ve svém životě změnit.

Pokud hledáte inspiraci nebo spřízněné lidi, kteří vás na cestě ke změně podpoří, přijďte na některý náš workshop či jinou akci. Sledujte náš Fb profil nebo se přihlaste do skupiny podobně smýšlejících lidí.

Diáře pro radost 2020