Dovol si to…

Je to už více než 6 nebo 7 let zpátky… měla jsem za sebou pár let hledání sama sebe poté, co jsem definitivně opustila „velký svět“ médií a nablýskaných časopisů, a v hlavě se mi honilo spousta nápadů… A v té době jsem potkala Martina Kunta. Měl marketingovou agenturu, což mi k němu až tak nesedělo, ale hezky se s ním povídalo a vždycky jsem z našeho setkání odcházela obohacena o nový úhel pohledu.

Jednou – krátce po tom, co jsme se s poznali – jsem mu vyprávěla o svých plánech…no, možná to tehdy vyznívalo spíš jako přání, co bych chtěla udělat, ale pořád nevím, jak do toho. A když jsem přišla domů, měla jsem v poště mail: „Dobrý den, Veroniko. Máte dobré nápady. Ale nějak je nemá kdo realizovat, co? Martin“

To mne zvedlo ze židle a vyprovokovalo k činu! Tahle kraťoučká zpráva byla impulzem k tom, abych si dovolila jít za tím, kam mne to táhlo, a vydala Diář pro radost.  

Také se vám někdy stává, že chcete ve svém životě udělat změnu, ale něco ve vás to ne a ne dovolit?

Třeba chodíte do práce, která vás moc nebaví, ve skrytu duše víte (nebo tušíte), že máte na víc nebo že byste rád/a dělal/a něco úplně jiného, ale „našeptávač“ vám říká: „Buď rád/a, že máš vůbec práci. Neriskuj, nemuselo by to dobře dopadnout!“  A tak měsíce a roky míjejí a změna – ač po ní toužíte – nepřichází.

Někdy je to daleko horší: lidé žijí roky nebo desítky let ve vztahu, kde nejenže není láska a soulad, ale partner je dokonce týrá nebo ponižuje. Ale hlas v hlavě varuje: „Lepší nějaký vztah než žádný! Vždyť se neuživíš! Co by sis počal/a sama!“

Anebo prostě jen chcete zkusit něco nového, co jste nikdy nedělal/a, ale „policajt“ ve vaší hlavě vás drží zpátky: „Na to už je pozdě! Na to nemáš – musel/a bys být mladší, šikovnější, chytřejší, sebevědomější“ …doplňte si sami :-)

Podobné zkušenosti máme všichni. A velká část lidí „kontrolora“ v hlavě poslechne – a své sny a touhy  nikdy nenaplní…

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste si DOVOLILI

– říkat NE, když něco nechcete

– říkat věci tak, jak jsou, a necítit se TRAPNĚ

– požádat o POMOC, když ji potřebujete

– ODMÍTNOUT pomoc a necítit se provinile

– odpustit SOBĚ a zístat sebedůvěru

– odpustit DRUHÝM a vyčistit vztahy…

Lákavá představa? Každý máme svoje téma, každý z nás by si rád něco dovolil, jen někdy nevíme jak..

Souhlasím s tvrzením, že za vším, co děláme, je buď LÁSKA nebo STRACH. Necháme-li se ovlivnit tím druhým, často se odkloníme od toho, co by nám do života mohlo přinášet radost, štěstí a pocit naplnění. Pokud začneme jednat s LÁSKOU (v tomto případě k sobě samému) a vykročíme na cestu za svými sny… když převezmeme otěže, ale i zodpovědnost za své činy,  začnou se dít zázraky….

Jak začít žít podle svých představ? Jak se přiblížit stavu vnitřního naplnění? Jak překonat ustrašence v nás, který neustále šlape na brzdu?

Z Martina Kunta se stal KOUČ, který se tímto tématem obsáhle zabývá, a musím říct, že se v KOUČOVÁNÍ opravdu našel. Vytvořil program s názvem „DOVOL SI TO“, který obsahuje e-book ZDARMA. Jeho součástí je KOLO ROVNOVÁHY, pomocí něhož si uvědomíte, ve které oblasti života se cítíte naplněni a kde vám něco chybí. Zároveň získáte návod, jak vykročit směrem ke změně. 

A kdybyste se dostali do úzkých, Martin je připraven vám pomoci…anebo vás jen tak trochu pošťouchnout. Na to on je expert!

Dovolte si vykročit za svými sny! Nemusí to vždycky vyjít, ale ty prožitky a zkušenosti stojí za to. Žijte tak, abyste se jednou na sklonku života mohli ohlédnout a říct si sami pro sebe: „Wow, to byla ale jízda!“

Veronika Měchurová, autorka Diáře pro radost