Jaký bude rok 2019?

Rok 2019 s sebou ponese velmi zásadní epochální změnu, kterou reprezentuje planeta Uran, vládce vzdušného znamení Vodnáře. Planeta Uran vstoupila 15.5.2018 po 84 letech opět do znamení Býka. Tato konstelace je příznivá pro pokrokové a inovační změny, které mohou být velmi rychlé a překvapivé, boření zajetých systémů a otevírání se novému, čerstvému, originálnímu. To může přinést nové technologie, vynálezy a postupy, věda a technika má zelenou.

Znamení Býka reprezentuje materiální svět, bankovní a finanční systém, ekonomiku, stabilitu a majetkové záležitosti. Můžeme v sobě cítit touhu po změnách, osvobození se ze zajetých kolejí, zvyklostí a rutiny. Chceme objevovat nové a nepoznané. Vstup planety Uran do znamení Býka nejvíce pocítí tento rok 2019 samozřejmě lidé narození se Sluncem v Býku na konci dubna, ale i lidé narození koncem ledna, července a října v sobě mohou pociťovat napětí, neklid v duši a touhu rychle něco změnit. Je vhodné se však spíše zklidnit a než učiníme radikální rozhodnutí, vše si dobře promyslet. U těchto jedinců mohou nastat náhlé změny, které budou muset řešit. Lidem narozeným koncem srpna a prosince Planeta Uran vrhá příznivé aspekty, které mohou rovněž přinést změny, ale bez zjevného napětí – spíš v podobě příjemného překvapení. Jejich záměry by se mělo dařit naplnit poměrně snadno a rychle. Hravé a rovněž příznivé aspekty ozařují znamení Raka a Ryb, což se týká lidí narozených koncem června a února.

Planety Pluto a Saturn se nacházejí ve znamení Kozoroha, proto lidé narození od začátku do půlky ledna mohou pociťovat náročné období a tlak okolností, které se nevyvíjejí hladce. Saturn brzdí hladký průběh a přináší překážky, ale zároveň přeje uchovávání a stabilizaci stávajícího stavu. Je třeba nepropadat panice, zvolnit, ujasnit si záměr a některé věci prostě odložit. Není třeba vše prolomit silou. Planeta Pluto může někdy působit v našem okolí tlaky a manipulaci v oblasti peněz a moci. Tato témata mohou doléhat na osoby narozené od začátku do půlky dubna, října a července. Ideální netlačit na pilu, důvěřovat Vesmíru a plynout s proudem.

Dobrodějná planeta Jupiter bude procházet během roku 2019 ohnivým znamením Střelce, což přináší expanzi, hojnost, prosperitu, dobré šance na sklízení plodů dosavadní práce. Dává pocit, že jde vše snadno a lehce a že to tak bude navždy. Je třeba být bdělý k šancím a výzvám, abychom je nepromarnili, ale současně neusínat na vavřínech, k čemuž má Jupiter sklony. Jeho vliv bývá však většinou příznivý a přináší nečekané příjemné události a vyšší ochranu, což se bude dotýkat zejména Střelců, Beranů a Lvů. Příznivě jeho vliv mohou pocítit i jedinci narození ve znamení Vah a Vodnáře, kam vrhá Jupiter harmonický a příjemný, hravý aspekt.

Detailní zjištění astrologických vlivů a přesného prognózování můžete objednávat na http://astrologieamy.cz/

Alice Švarcová, astroložka