Jarní úklid

Jaro je ideální čas na úklid. Proč bychom ho měli dělat? Číňané tvrdí, že aby mohlo do našeho života vstoupit něco nového, musíme se toho starého zbavit. Jak na to?

Očista prostoru. Vyházejte všechno nepotřebné. Udělejte pořádek ve všech skříních, poličkách, zásuvkách, zákoutích. Nechte si opravdu jen věci, které potřebujete a které vám dělají radost. Rodinná památka uchovávaná z nostalgie? Někomu ji věnujte nebo prodejte! Každá věc v bytě vám ubírá nejen místo, ale také energii. Pusťte ji do svého prostoru a nechte volně proudit! Provětrejte šatník! Šaty, které jste neměla rok na sobě? Pryč s nimi!! Nechte si opravdu jen oblečení, ze kterého máte radost a ve kterém se cítíte sama sebou. Máte ve skříni změť různých stylů a nevíte, co vám sluší? Pokud chcete najít svůj styl a cítit se ve svém oblečení jako by to byla vaše druhá kůže, na www.modaaduse.cz zjistíte jak na to.

Očista těla. Nyní je ten pravý čas na detoxikaci. Naordinujte si detoxikační program – víkendový, týdenní nebo měsíční. Pijte čistou vodu nebo přírodní šťávy. Jezte detoxikační pokrmy z čerstvých potravin, použijte aromaterapii, hydroterapii a kartáčovou masáž. Zvolíte-li dlouhodobější detoxikaci, bude to mít významný dopad na biochemii vašeho těla. Nežádoucí toxiny budou z těla vyplaveny, nastartujete imunitní systém, problémy jako bolesti hlavy či zažívací potíže se spontánně upraví. Neočistíte jen své tělo, ale zároveň nastartujete mysl k očistění a odklizení nepořádku.

 Očista mysli. Žijeme ve světě, který se mění rychleji než kdykoli předtím. Naše mysl je zahlcena informacemi. Jak nepropadnout duševnímu chaosu a zabránit přetížení?

– přestaňte sledovat zprávy, programy si vybírejte nebo televizi vůbec nezapínejte
– omezte surfování a další aktivity na internetu
– sepište si všechny sliby, které jste dali sami sobě nebo někomu jinému a rozhodněte se, co s nimi uděláte: buď je splňte, nebo se jich zřeknete a vyškrtněte je ze seznamu
– naučte se říkat NE – zvažte, co zvládnete a pokud usoudíte, že to není ve vašich silách, naučte se slušně odmítnout
– plánujte, stanovte si priority, organizujte si čas a udržujte věci v pořádku, připravené k určité činnosti
– odpočívejte, relaxujte, meditujte, buďte tady a teď
– tvořte, buďte aktivní – věnujte se činnostem, které vás nabíjejí a působí vám radost, vytvářejte něco krásného, co vám dává smysl

Očista vztahů. Skoncujte se všemi vztahy, které vás ničí a které vám berou chuť, sílu a energii. Zřekněte se kontaktů s každým, kdo je neustále nespokojený a vše kritizuje. Jedinou výjimkou jsou rodiče, s nimi vztahy ve vlastním zájmu udržujte, i když je to náročné. Všem ostatním, kdo vás táhnou dolů, se naučte říkat NE. Pouze vy tvoříte produktivní hodnoty svého života. Vy jste pro sebe ten nejdůležitější člověk na světě, vy rozhodujete, komu budete věnovat svůj čas. Těm, kteří vás dusí nebo těm, které milujete?