Je Diář pro radost pro vás?

Nedávno jsem na nějakém webu, kde byla zmínka o našem Diáři pro radost, zahlédla reakci: „Hezký diář. Ale to si můžu koupit v papírnictví podobný a levnější“. To samozřejmě můžete. Pokud sháníte jen hezký diář, do kterého si budete psát, kdy jít k doktorovi nebo na třídní schůzku, kupte si diář za 100 Kč vyrobený v Číně – s hezkým barevným přebalem. Pro vás Diář pro radost skutečně není určen.

Jestli ale hledáte inspiraci, jak se v životě posunout, jak naplno využít svůj potenciál, být v harmonii se sebou samým, se svým okolím, s lidmi, jak zůstat zdraví, mladí a krásní, jak prožít naplno každý den, jak žít nabitý život událostmi a dobrodružstvím, právě pro vás jsme Diář pro radost vytvořili.

Diar otevreny

Kupte si ho dokonce, i když klasické diáře nepoužíváte, protože jste zvyklí na Google kalendář.  Protože Diář pro radost vám přinese do života něco jiného: inspiraci, na co se zaměřit, kudy se vydat, nové výzvy.

Asi už jste zjistili, že Diář vás každé ráno nasměruje inspirativním citátem a večer vás přiměje se zastavit a položit si 3 otázky: 

Co mi dnes udělalo radost? Čím jsem udělal/a radost někomu jinému? Za co jsem vděčný?

Už tím, že si je položíte, se začnou ve vašem životě dít změny. Začnete si všímat hezkých věcí, které jste dřív neviděli, budete si více vážit toho, co se vám povedlo, čeho jste dosáhli, co už máte. Uvědomíte si třeba, že není samozřejmost, že máte střechu nad hlavou, plnou ledničku, rodinu, přátele…. Když si budete všímat toho, co je ve vašem životě krásné, budete se cítit o 1000 % lépe!

V Diáři najdete také astrologické předpovědi a lunární značky. Loni jsme přišli s novinkou v podobě malinkých piktogramů, podle kterých jste se mohli řídit při sázení či sklízení plodin, letos jsme šli ještě dál: piktogramy jsme rozšířili o další související s naším tělem či psychikou: zjistíte, zda je den vhodný úpravu účesu nebo masáž, ale také třeba, zda důležité jednání neodložit na jindy. Pokud budete s těmito informacemi pracovat, přinutí vás k zamyšlení nad souvislostmi: nic se neděje náhodně a vědomým jednáním můžete hodně ovlivnit.

20171016_170619

Pojďme ještě dál. V Diáři najdete další výzvy: na začátku každého měsíce je dvoustránkový článek na určité téma: ať už je to strava, pohyb, tělesné i duševní zdraví, výchova dětí, vztahy, nalezení své jedinečnosti, vědomé milování – a protože diář používají hlavně ženy, také témata ryze ženská: tajemství ženského lůna, uvědomění si, co svým vzhledem sdělujeme světu, přijetí sebe sama a naplnění svého poslání, kterým je žít v lásce, tvořit s láskou, tančit, zpívat, zdobit, zářit… Témata, která vás povedou do hloubky k vaší podstatě, ke zjištění toho, jaká je vaše úloha na tomto světě a jak ji naplnit.

Tyto texty se nesnaží nikoho do ničeho nutit. Přečtěte si je – a položte si otázku: je toto „moje téma“? Chci tuto oblast právě teď řešit? Pokud ano, nechte se inspirovat – v diáři najdete odkazy na knihy, kurzy či webové stránky, kde se o tématu můžete dozvědět více.20171016_172140

Pokud máte ve svém okolí někoho, komu chcete udělat radost – a nebo ho inspirovat k zamyšlení se nad těmito otázkami, pošlete náš Diář dále – ať již formou dárku nebo jen informací, že takový Diář existuje.

Staňte se našimi partnery a pomozte nám inspirovat a šířit radost dál.

Ale začněte u sebe: jsem přesvědčena, že jen ten, kdo hoří, může dál zapalovat. Žijte život naplno, dělejte sobě i druhým každý den aspoň malé radosti, buďte vděční. Pomozte nám dělat tento svět krásnějším místem k životu.

Veronika Měchurová, autorka Diáře pro radost