Příběh náramků pro radost – novinky v našem eshopu

Když se Michal, který stojí za vším technickým, co se v naší firmě děje, rozhodl pro odlet na Bali, bylo jasné jen jedno: Michal jako on-line marketér a technická podpora e-shopu může tuto práci dělat odkudkoliv.  Že se ale „kus Bali“ objeví záhy i v nabídce našeho e-shopu, původně nebylo v plánu. Za vším stojí jeho žena Zuzka, kterou učarovalo Bali natolik, že se rozhodla kus z něj přivézt do ČR.

20171203_182001

Jak se ocitly náramky pro radost v našem českém e-shopu aneb zpověď nově zrozené tvůrkyně

Po příletu na Bali jsem se začala rozhodovat, co vlastně chci dělat. Co čekám od života. Čím se chci živit. Po šesti letech práce v restauraci to byla docela těžká otázka. Co vlastně umím? Celá moje pracovní kariéra byla založena na „lítání po place“.  Ano, já tu práci milovala, ale…

I proto jsme vlastně odletěli. Potřebovali jsme zjistit, co nás baví, co chceme dělat a co zase nechceme. Věděli jsme, že to chce změnu, a tak jsme ji udělali… :-) Michal se živí prací na dálku, ale co se mnou?

Již před odletem jsem věděla, že se na Bali vyrábějí krásné náramky z místních kamenů a tajně jsem si přála se to naučit. A ono se to nějak vyvinulo. Potkala jsem tady úžasnou holčinu, Verunku, která mě vzala do „kamínkárny“ a ukázala mi, jak se náramky vyrábějí.

20180124_161935

Z prvního náramku jsem měla obrovskou radost. Byl prostě dokonalý :-) (zpětně musím uznat, že opravdu dokonalý nebyl, ale mně se v tu chvíli opravdu moc líbil). Pak mi můj Míša řekl, ať mu taky jeden vyrobím. Začala jsem se zajímat o techniky pletení náramku. Potřebovala jsem najít něco, jiného, co se běžně nevidí…  Zkoušela jsem jednoduché shambalové náramky, dvojité i trojité, různé kombinace… Chtěla jsem něco, co se bude odlišovat od ostatních náramků na trhu. Díky Verče jsem se začala zajímat o sílu kamenů, který a jak na nás působí…

No a tak vznikly naše Náramky pro radost. První dostal Míša, ten musel být pánský, a tak jsem mu vyrobila náramek z tygřího oka a lávy, aby mu dodal sílu a chránil ho. A on ho vlastně od té doby nesundal z ruky. Prý zkouší zátěžový test. Takže se s náramkem koupe v moři, v termálních pramenech, vaří, zahradničí… Má ho prostě stále na ruce.

20180120_135638

No a já pak začala vymýšlet různé kombinace. Zkoušela jsem veselé náramky, holčičí růžové, tmavé modré, barevné duhové, čakrové … A když pak náramek někdo viděl, bylo to hned, jestli mu udělám taky a jestli si ho může koupit a přivézt domů jako suvenýr z Bali… Bavily mne reakce lidí – bylo vidět, že se jim náramky opravdu líbí.

Uvědomila jsem si, že by to vlastně mohlo být ono, to co mě baví, co mohu dělat a proč jsem na Bali přijela – a tak právě vyrábím první várku, kterou brzy pošlu do Čech. Budou-li se líbit, ráda vyrobím další nebo vymyslím nové kombinace.

Máte-li nějaké speciální přání či nápad, napište mi, prosím, na info@radostkazdyden.cz :-).

Zuzka, tvůrkyně náramků pro radost