Úspěch stavte na své jedinečnosti a spolupráci

Naší přirozenou touhou je mít v životě úspěch. Přemýšleli jste někdy, co dělá úspěšné lidi úspěšnými? Jaké činy je k úspěchu dovedly?

Zde přinášíme 6 základních kroků vedoucích k úspěchu:

  1. Jednejte! Rozhodující jsou činy. Pokud nejste v nějaké oblasti spokojeni, změňte to. Jednejte. Ne zítra, ale hned teď!
  2. Následujte své srdce! Znamená to občas vystoupit ze své konformní zóny a vydat se do neznáma, ale rozhodně to stojí za to.
  3. Překonejte své strachy! Odvážný není ten, kdo nemá strach, ale ten, kdo ho dokáže překonat. Rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi spočívá v tom, že úspěšní jsou navzdory strachu schopni svůj život změnit.
  4. Nepodléhejte všeobecným názorům! Nebojte se následovat to, čemu věříte navzdory kritice nebo posměchu. Nenechte se ovlivňovat názorem většiny. Kdyby se většina nemýlila, bylo by 95% lidí úspěšných a ne naopak.
  5. Stavte na svých talentech! Jako jednotlivci často podceňujeme své kvality a přehlížíme svou jedinečnost. Objevte své silné stránky a na nich začněte stavět – je pravděpodobnější, že budete úspěšní v tom, pro co máte nadání.
  6. Spolupracujte! Každý máme jiné talenty a jiné slabiny. Obklopte se lidmi, se kterými se budete doplňovat! Podporujte se navzájem!

 apple-1632919_1920

Jedinečnost není odlišnost

Odlišovat se můžete i negativně. Chce-li tuctový člověk získat pozornost, vejde do místnosti a zakřičí: „Tady jsem!“. Jedinečný člověk nemusí křičet – když opustí místnost plnou lidí, mnohým budou chybět jeho dovednosti, talent i lidství.

Jak proměnit svou jedinečnost na peníze?

Jako lidé jsme všichni jedineční. Jako zaměstnanci nebo podnikatelé jsme jedineční jen tehdy, pokud naši jedinečnost vidí a oceňují naší zaměstnavatelé a klienti. To je velký paradox. Co se stane, když přestanete pracovat? Jak dlouho bude zaměstnavateli nebo klientům trvat než za vás seženou adekvátní náhradu? Čím déle to bude trvat, tím více bude někdo ochoten vám zaplatit.

Jak zjistíte, v čem jste jedineční? Zodpovězte 49 otázek ohledně různých situací na www.testjedinecnosti.cz a získáte popis vašich talentů a manuál, jak s nimi pracovat.

Jak rozvíjet svou jedinečnost?
Soustřeďte se na dva své nejsilnější talenty a ty neustále rozvíjejte. Najděte někoho, kdo je ve vašich silných stránkách lepší a učte se od něj. Sledujte jeho videa, čtěte jeho texty, navštěvujte kurzy či přednášky nebo s ním nějakou dobu bezplatně spolupracujte.

Vaše jedinečnost může zlepšovat tento svět. Pokud se rozhodnete dát svému životu hlubší smysl, soustřeďte se na konkrétní změnu, která má pozitivní sociální dopad. Svou jedinečností pomáhejte těm, kteří pomáhají mnoha lidem. Spolupracujte se stejně smýšlejícími lidmi.

Víte, čeho lidé nejčastěji litují těsně před smrtí? Že nežili svůj život. Že nenaplnili svůj potenciál. Vezměte tedy život do svých rukou a jděte za hlasem svého srdce! Žijte život jako jedno velké dobrodružství, abyste – až se jednou ohlédnete – mohli být hrdí na všechno, co jste dokázali.

Z Diáře pro radost 2018